top of page
Coding

Programowanie dla dzieci

od 8 lat

Najważniejsze informacje o kursie. 

Dla dzieci od 8 roku życia mamy dwie propozycje kursów z programowania. 

 

Pierwsza - Robotyka i programowanie Minecraft - podczas kursu połączymy dwie najbardziej lubiane przez dzieci rzeczy, czyli klocki Lego i grę Minecraft. Pracując na tych dwóch zasobach wprowadzimy Państwa dzieci w świat programowania. Podczas programowania Minecraft wykorzystujemy oprogramowanie Minecraft Education. Połączenie gry, którą uwielbiają dzieci z językiem Scratch daje świetne możliwości, aby dzieci mogły zrozumieć mechanizmy wykorzystywane w programach oraz szybko zobaczyć ich efekty. Natomiast zajęcia z klockami Lego, czyli budowanie i programowanie robotów oprócz programowania, uczy dzieci skupienia uwagi na zadaniu, rozwiązywania problemów i czytania instrukcji.

Druga – Robotyka i układy elektryczne - Robotyka to między innymi nowoczesne zestawy LEGO Inventor, zaawansowane czujniki, silniki i przyjazne środowisko programowe przystosowane dla dzieci (programowanie odbywa się na tabletach oraz laptopach). Dzieci za pomocą tych zestawów w praktyce poznają efekty swojej pracy.

Oprócz programowania robotów oferujemy zaawansowane układy elektryczne - układy Micro:bit, za pomocą rozszerzeń typu: silniki, czujniki, diody LED, rezystory itp. Będziemy najpierw budować układy zgodnie ze schematami, a następnie programować w środowisku MakeCode. 

Kursy zaplanowane są w taki sposób, aby zajęcia były jak najbardziej przystępne i atrakcyjne dla dzieci.​ Każde dziecko znajdzie coś dla siebie - Robotyka z Minecraftem lub Robotyka z Układami elektrycznymi.

Dwie tematyki do wyboru

zrzut-ekranu-gry-minecraft-z-mostem-w-tle.jpg

Robotyka oraz
Programowanie Minecraft

Wykorzystywane materiały i pomoce dydaktyczne:

Zestawy LEGO Inventor

Minecraft Education

Przewidziana długość kursu: II poziomy

SZCZEGÓŁY KURSU:

Terminy: Poniedziałki

Godziny: 17:45 - 19:45

Długość kursu: 30 spotkań po 120 minut

Cena: 9 rat po 165 zł

Pierwsze zajęcia: 2.10.2023 r.

352412187_811821207331428_1022389300631385797_n.jpg

Robotyka oraz
Układy Elektryczne

Wykorzystywane materiały i pomoce dydaktyczne:

Zestawy LEGO Inventor

Układy Micro:bit

Przewidziana długość kursu: II poziomy

SZCZEGÓŁY KURSU:

Terminy: Zapisy wkrótce

Jak się zapisać?

1. Wypełnij formularz.

2. Opłać zaliczkę w wysokości 100 zł w formie przelewu online.

3. Po opłaceniu zaliczki, pierwsza rata za październik 2023 zostanie pomniejszona o wysokość zaliczki. 

4. Na wskazany adres e-mail w formularzu otrzymasz w przeciągu kilku dni umowę do wypełnienia w formie online w usłudze Adobe 

5. Po zapisaniu dzieci na kurs, otrzymają Państwo zaproszenie do Naszej platformy ActiveNow - zachęcamy do rejestracji, zaproszenie przyjdzie na Państwa adres email.

Otrzymają tam Państwo dostęp do płatności online, harmonogramu zajęć, historii płatności oraz wielu innych przydatnych funkcji :) 

6. Opłaty za zajęcia przyjmowane są do 10 dnia każdego miesiąca.

UWAGA: Jesteśmy w trakcie zmiany lokalizacji pracowni, w której odbywać się będą kursy. Informacje o adresie podamy na początku roku szkolnego - będą to na pewno Siedlce :)

bottom of page